met'l
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

met'l

a
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Crno Perje

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Burn

Burn


Broj postova : 206
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.01.2009

Crno Perje Empty
PostajNaslov: Crno Perje   Crno Perje Emptysub sij 10, 2009 10:06 pm

Rock grupa Crno Perje nastala je u jesen 1995. godine. Članovi banda ostali su isti tokom godina Neno Kos (vokal, gitara), Vili Ileković (vokal, bas gitara), Nenad Borić (bubnjevi) i Kruno Matus (klavijature) koji je nakon dugih godina nedavno napustio grupu. U ljeto 1997. snimaju prvi autorski materijal koji u to vrijeme nije bio izdan, ali snimaju dva spota i to za pjesme Kada zvoni telefon i Kiša (akustik verziju). Nakon toga povezuju se sa glazbenim producentom Žarkom Fabekom Febom i snimaju novi materijal koji izlazi u proljeće 2000. godine za izdavačku kuću "Orfej". Album je nazvan "Navali Narode" i sadržavao je deset pjesama. Sa albuma je skinut singl Kiša (ful verzija) i za tu pjesmu snimljen je i spot u režiji Gorana Bakića i Zorana Happa. Nakon toga band često nastupa, a najizvođenije pjesme sa toga albuma su Oko mene, Nina, Kiša, Zbogom svijete. Česti su gosti na moto susretima i raznim rock-feštama. Pjesme Oko mene i Nina bile su jako slušane u Sarajevu i ostalim djelovima BiH pa je band često svirao i u susjednoj nam državi. Nakon gotovo pet godina od objavljivanja svog prvog albuma "Navali Narode" (Orfej, 2000.) Crno Perje se vraća na hrvatsku diskografsku scenu. Pod okriljem "Anubis records" izlazi album "Jet Set" koji donosi čak 15 novih pjesama (točnije 14 i intro). Kada kažemo da se Crno Perje vraćaju na scenu tu se ipak radi samo o diskografskoj priči jer Crno Perje su jedan od najzaposlenijih bandova hrvatskog rock’n’rolla. Oni su svoj kultni status među publikom, ali i glazbenicima, zaradili stotinama odrađenih koncerata po klubovima, bikerijadama i dvoranama širom Hrvatske i okolnih država svirajući gdje god je to bilo moguće. Ljubiteljima žestoke svirke i posjetiteljima koncerata vrlo su dobro poznati po svom fenomenalnom izvođenju pjesama drugih izvođača, a neke izvode bolje i od samih autora. Ako kažemo da im repertoar sadržava stvari u rasponu od Judas Priest, Rage Against The Machine ili Satrianija, pa do Pink Floyd ili Focus jasno je da se radi o pravim majstorima svojih instrumenata. Nazalost, nedugo nakon izlaska drugog albuma bend se raspada.

http://rapidshare.com/files/44918085/Crno_Perje_-_Navali_Narode_upload_by_cale_yump3.org.rar

http://rapidshare.com/files/44912735/Crno_Perje_-_Jet_set_upload_by_cale_yump3.org.rar

pass: forum.yump3.org
[Vrh] Go down
Invictus

Invictus


Broj postova : 341
Age : 32
Registration date : 10.01.2009

Crno Perje Empty
PostajNaslov: Re: Crno Perje   Crno Perje Emptyned sij 11, 2009 1:18 am

Bio na nekolicini njihovih koncerata, bili su odličan bend sa dobrim autorskim stvarima, steta sto su se raspali. Ovo sto je nastalo iz njih Network gledo jednom i mislim da ih vise ni necu Very Happy
[Vrh] Go down
toks

toks


Broj postova : 138
Age : 34
Lokacija : Čažma/Zabreg
Registration date : 29.01.2009

Crno Perje Empty
PostajNaslov: Re: Crno Perje   Crno Perje Emptyčet sij 29, 2009 4:25 am

meni apsolutno najdraži domaći bend ikada. ferco je jedan od definitivno najboljih gitarista na području balkana (tko nevjeruje, nek pogleda na jutjubu hocus-pocus, ferzzo boogie i takve stvari Very Happy) . herr borić također majstor u svojoj branši (a bogarami, i sin mu koji je tek srednjoškolac ne zaostaje puno za njim, bit će zvijer dok mu dlake počnu rast Very Happy). Vili mi upao u uši kao karakterističan vokal i prosječan basist, a kruno mi se baš nekako ne uklapa u tu instrumentalnu sliku, više je kao maskota (pogotovo dok u puli pokušava otpjevat motore Laughing) ali su dečki kao cjelina nenadjebivi Very Happy
[Vrh] Go down
http://kickass.8.forumer.com
Sponsored content





Crno Perje Empty
PostajNaslov: Re: Crno Perje   Crno Perje Empty

[Vrh] Go down
 
Crno Perje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
met'l :: METAL :: Metal s naših prostora-
Forum(o)Bir: