met'l
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

met'l

a
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 System of a down

Go down 
+2
Quorthon
dead eternity
6 posters
Autor/icaPoruka
dead eternity

dead eternity


Broj postova : 375
Age : 33
Registration date : 07.01.2009

System of a down Empty
PostajNaslov: System of a down   System of a down Emptyčet sij 08, 2009 12:18 am

System Of A Down je kalifornijski glazbeni sastav, osnovan 1994 , u čijem sastavu sviraju četvorica glazbenika armenskog podrijetla. Njihov glazbeni izričaj obuhvaća metal, nu metal, hardcore metal, te armensku narodnu glazbu. Ime System of a Down nastalo je nakon što je gitarist Daron Malakian, napisao pjesmu "Victims of A Down".

System Of A Down je poznat po izražavanju svojih političkih stavova, kritiziraju američke imperijalne politike te utjecaja medija na moderno društvo. Jedan od motiva u njihovim pjesmama je i armenski genocid.



Biografija benda

1994. godine članovi budućeg System Of A Downa, počeli su sa nastupima u klubovima u Los Angelesu, pod nazivom Soil. Tada se na mjestu bubnjara nalazio Andy Khachaturiana, kojeg je 1997. zamijenio John Dolmayan. Demo snimke usmjerile su pažnju underground subkulture na grupu, no vrtoglavi uspon ovih rock alternativaca započeo je nakon što ih je uočio ugledni glazbeni producent Rick Rubin, inače poznat po radu sa Red Hot Chili Peppersima, Beastie Boysima i mnogim drugima.

Debitantski album nazvan System Of A Down predvođen singlovima Sugar i Spiders, 1998. godine zaradio je platinastu nakladu. Ključni motivi poput primjerice armenskog genocida, socijalne nepravde i besmislenosti rata ostali su do danas temelji glazbenoga i kreativnoga izričaja glavnih tekstopisaca benda, Darona Malakiana i Serja Tankiana. Također stil, sačinjen od elemenata metala, punk-rocka, jazza i armenskog folklora nešto je po ćemu se grupa izdvaja od ostalih. Nakon tri godine intenzivnog nastupanja širom SAD-a, uslijedio je njihov komercijalno najuspješniji album, Toxicity. Zanjimljiv je podatak, kako je album zauzeo prvo mjesto na američkoj nacionalnoj top listi upravo onaj tjedan, kada se dogodio teroristički napad na New York, 11. rujna 2001. Ubrzo, političari su System Of A Down etiketirali kao kontroverznu grupu zbog čega je i njihov singl Chop Suey maknut sa radijskog programa. Bez obzira na to, album je prodan u pet milijuna primjeraka. Godinu dana kasnije izdaju novi album, Steal This Album, na koji su uvrstili neobjavljene pjesme, skladane za Toxicity. U to vrijeme počinje rat u Iraku, te System Of A Down u izradi spota za singl Boom! surađuje sa poznatim redateljem i kritičarom Bushove politike, Michael Moorom.

2005. godina će ostati upisana u mnogim rock enciklopedijama – System Of A Down je izdao dva albuma, Mezmerize (22.5.) i Hypnotize (22.11.), te sa oba osvojio sam vrh najprestižnije, billboardove top ljestvice. Do tada, to je uspijelo samo legendarnim Beatlesima (doduše čak pet puta) Mezmerize, najavljen žestokom pjesmom B.Y.O.B. (Bring Your Own Bombs), označio je novo poglavlje u povijesti grupe. Mnogi su fanovi ostali zbunjeni gotovo drastičnom promjenom stila, no ubrzo su shvatili kako je to nužan glazbeno-evolucijski korak u razvoju System of a Downa. Uslijedila je nagrada za najbolju alternativnu grupu godine od strane MTV-a. U studenome, na tržište su pustili i drugi album, pod nazivom Hypnotize. Članovi benda priznaju kako su ideju dvostrukog albuma ukrali od Quentina Tarantina i njegovog filma Kill Bill. Omot za Mezmerize/Hypnotize izradio je otac gitarista Darona Malakiana, Vartan Malakian, inače poznati armenski slikar. Krajem 2005. godine, singl B. Y.O.B. dobio je nagradu Grammy, u kategoriji najbolje hard-rock izvedbe. Nakon završetka Ozzfesta 2006., bend je najavio višegodišnju stanku, kako bi se članovi grupe mogli posvetiti osobnim projektima.

Filozofiju benda možda će najbolje objasniti sam Tankian – Mislim da je sudbina izabrala glazbu za nas četvoricu. I ti ako pratiš svoj put, svoje srce sigurno nećeš pogriješiti.


Albumi

* System of a Down
* Toxicity
* Steal This Album!
* Mezmerize
* Hypnotize


Pjesme koje se nisu našle na albumima

* Storaged
* Snowblind (Obrada pjesme od Black Sabbath, izdana na „Nativity in Black, Vol. 2: A Tribute to Black Sabbath“)
* Forever, "Outer Space"
* Virginity, "Virgin Tea"
* The Metro (Obrada pjesme grupe Berlin)
* Johnny (Pjesma koja se našla na singl cd-u sa Chop Suey!)
* Temper (Raniji demo)
* Blue (Raniji demo)
* Honey (Raniji demo)
* Starlit Eyes
* Will they die for you? (Suradnja sa Lil'Kim ,Puffy, Mase)
* Feel good (Suradnja sa Kittie)
* Defy you (Nuguns Remix)
* Patterns (Serj Tankian s bivsim Black Sabbath gitaristom Tony Iommi
* Nations
* Drugs (Intro na koncertima sa europske turneje iz 2001.)
* Goodbye Blue Sky (Pjesma Pink Floyda koju je System četiri puta svirao na svojim koncertima)
* Shame (on a Nigga) (Suradnja sa Wu-Tang Clan)
* Mushroom Cult (Suradnja sa Dog Fashion Disco; objavljen na Anarchists Of Good Taste)
* Friik (Neobjavljen)
* Marmelad
[Vrh] Go down
https://metlforum.forumcroatian.com
Quorthon

Quorthon


Broj postova : 218
Lokacija : Mars
Registration date : 08.01.2009

System of a down Empty
PostajNaslov: Re: System of a down   System of a down Emptyčet sij 08, 2009 10:04 pm

nikad ih nisam volio slušati, jednostavno mi nisu sjeli
[Vrh] Go down
Mortiis

Mortiis


Broj postova : 117
Age : 31
Registration date : 08.01.2009

System of a down Empty
PostajNaslov: Re: System of a down   System of a down Emptyčet sij 08, 2009 10:22 pm

ljubav iz "mladih " dana I love you
[Vrh] Go down
toks

toks


Broj postova : 138
Age : 34
Lokacija : Čažma/Zabreg
Registration date : 29.01.2009

System of a down Empty
PostajNaslov: Re: System of a down   System of a down Emptysub sij 31, 2009 2:08 am

oo, da, itekak

obožavam one socijalno osvještene lirike ukomponirane sa luđačkim drum-beatovima i daronovim živčanim superbrzim "izzglobinskim" trštrštrštrš palm mjutovima Laughing

ekipa koja mi jednostavno nema lošeg albuma, počeli super, nastavili dobro a hypnotize/mezmerize su mi prekultni albumi i njihov vrhunac!

šteta što su stali Sad

njihov toxicity mi je najdraža stvar svih vremena otkad je izišla, i zbog nje sam toksični i zbog nje sam počeo slušati metal!
[Vrh] Go down
http://kickass.8.forumer.com
Mile

Mile


Broj postova : 222
Age : 40
Registration date : 29.01.2009

System of a down Empty
PostajNaslov: Re: System of a down   System of a down Emptysub sij 31, 2009 3:57 am

Pored ovih albuma, imam i njihov 'Insecurity', ne znam jel to njihov demo ili neki bootleg. Ima i tu dobrih, njima specifičnih stvari.

Neke je mrtva vječnost nabrojala.

Lista po abecedi, nemam po brojevima:

Chick'n'Stu Live
Dam (demo)
Legend of Zelda
Marmelade
Metro
Multiply (X)
Shame (on a nigga) (feat. Wu-Tang Clan)
Snowblind
Storaged
Temper (demo)
Will They Die For You (feat. Mase, Lil Kim, Puffy Diddy Daddy kak se već ne zove)

I znam da imaju još jednu neobjavljenu stvar, zove se 'Marijuana on your brain', al sam je čuo davnih dana...na faxu...u klubu...
[Vrh] Go down
eradication8

eradication8


Broj postova : 306
Registration date : 08.01.2009

System of a down Empty
PostajNaslov: Re: System of a down   System of a down Emptysub sij 31, 2009 11:08 am

meni ona njiova pjesma attack prezakon
a slušao samih jedno vrijeme u 7.raz osnove, ako se dobro sjećam
[Vrh] Go down
Mile

Mile


Broj postova : 222
Age : 40
Registration date : 29.01.2009

System of a down Empty
PostajNaslov: Re: System of a down   System of a down Emptysub sij 31, 2009 12:37 pm

Inače Hypno/Mezme nisam baš slušao. Nisam se ni trudio, jer me prvenstveno odavno prošla ta faza komercijalnog metala, prošla me i faza političko nagažiranih lyricsa, a i majica SOAD koju imam se odavno poderala. Al Tox i SOAD su kickass albumčine. https://www.youtube.com/watch?v=NCTDpFAcRdY
[Vrh] Go down
toks

toks


Broj postova : 138
Age : 34
Lokacija : Čažma/Zabreg
Registration date : 29.01.2009

System of a down Empty
PostajNaslov: Re: System of a down   System of a down Emptysub sij 31, 2009 8:12 pm

bravo, napredujemo miki Laughing
[Vrh] Go down
http://kickass.8.forumer.com
Sponsored content





System of a down Empty
PostajNaslov: Re: System of a down   System of a down Empty

[Vrh] Go down
 
System of a down
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
met'l :: METAL :: Fusion bendovi-
Forum(o)Bir: