met'l
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

met'l

a
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 theatres des vampires

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
dead eternity

dead eternity


Broj postova : 375
Age : 33
Registration date : 07.01.2009

theatres des vampires Empty
PostajNaslov: theatres des vampires   theatres des vampires Emptyčet sij 08, 2009 7:36 pm

des Vampires je talijanski ekstremni gothic bend sa snažnim black utjecajima, najčešće spominjan zbog dominantnih tema o vampirizmu u svojim tekstovima.

Bend su 1994. osnovali bivši članovi underground benda Sepolcrum (sada VII Arcano), a izražavali su svoju fascinaciju vampirima i svime povezanim s njima, zbog čega su i oni i njihva glazba dobili naziv "vampirski metal". Bend je stvorio koherentnu sliku vampirizma na svojim nastupima i u temam pjesama te u atmosferi svoje glazbe, što je uvelike doprinijelo pridobivanju fanova.

Tijekom karijere, bend je prvo bio pod utjecajem simfonijskog black metala, no kasnije su se priklonili raznim utjecajima, uključujući klasičnu glazbu, operu, darkwave, deathrock, gothic rock i različitim industrial podvrstama.

Kroz ove stilske devijacije, nekoliko karakteristika glazbe su ostale iste : melankolična atmosfera i tekstovi, gotički naklonjen vokalni stil i vampirski imidž.

Bend je izdao 10 albuma u 10 godina za engleskog izdavača Plastic Head, te je pridobio veća priznanja u Europi, Južnoj Americi i Rusiji, djelomično i zbog sudjelovanja na raznim festivalima diljem svijeta. Ovo uključuje : Vampyria III u Londonu 1999., Gods of Metal u Italiji 2000., Wave-Gotik-Treffen u Leipzigu 2003. i 2006., Gotham u Londonu 2004., Female Voices Festival u Wiezeu (Belgija) 2006.

2003. odradili su europsku turneju sa Christian Deathom, te su snimili album sa Valorom iz Christian Deatha i Gian Pyresom iz Cradle of Filtha kao počasnim gostima.

Nastupi benda su uvijek bili iznimno dobro posjećeni, te su postajali sve dramatičniji tokom karijere.
Od 2004. Sonya Scarlet je ostala solo vokal te vođa benda, umjesto prethodne pozicije kao back vokal.

Scarlet se ponekad reže žiletima tokom nastupa, dopuštajući fanovima da joj piju krv, obećavajući im besmrtnost. 2005. nekoliko engleskih klubova joj je zabranilo ovakvo krvoproliće, jer krši engleske zakone o poticanju samoubojstva.

Gitarist Robert "Morgoth" je napustio bend 2006., a zamijenio ga je Stephan Benfante.

Ime "Theatres des Vampires" je inspirirano izmišljenom lokacijom spisateljice Anne Rice. Nezin Theatres des Vampires je pariško kazalište u kojem vampiri glume smrtne glumce, a njihov nastup se sastoji od hranjenja prerušenim smrtnicima kao dijelom predstave, ispred ljudske publike. Lokacija se spominje u nekoliko Riceinih knjiga, uključujući "Intervju s vampirom" i "Vampir Lestat".


*Trenutna postava
Sonya Scarlet - vokal
Stephan Benfante - gitara
Fabian Varesi - klavijature
Zimon Lijoi - bass
Gabriel Valerio - bubnjevi


:Diskografija:
Nosferatu, Eine Simphonie Des Grauens (Demo, 1994)
Vampyrìsme, Nècrophilie, Nècrosadisme, Nècrophagie (1996)
The Vampire Chronicles (1999)
Bloody Lunatic Asylum (2001)
Iubilaeum Anno Dracula 2001 (EP, 2001)
Suicide Vampire (2002)
The (Un)Official History 1993-2003 (Bootleg compilation, 2003)
Vampyrìsme (new version of the 1996 album, from 2003)
The Blackend Collection (boxed set, 2004)
Nightbreed Of Macabria (2004)
Pleasure And Pain (2005)
The Addiction Tour (live DVD 2006)
Desire Of Damnation (Double Cd 2007)
Anima Noir (2008)



http://www.theatres-des-vampires.com/
http://www.myspace.com/theatresdesvampires
[Vrh] Go down
https://metlforum.forumcroatian.com
Mortiis

Mortiis


Broj postova : 117
Age : 31
Registration date : 08.01.2009

theatres des vampires Empty
PostajNaslov: Re: theatres des vampires   theatres des vampires Emptyned vel 01, 2009 1:38 pm

bounce oke su
[Vrh] Go down
Mile

Mile


Broj postova : 222
Age : 40
Registration date : 29.01.2009

theatres des vampires Empty
PostajNaslov: Re: theatres des vampires   theatres des vampires Emptysri vel 04, 2009 8:08 pm

U vidi mene, ja sam opasna vampiruša, pijem krv. Buuuhaaahaaa.

Bokte, mislio sam ić na njihov koncert ljetos, al ne znam što me točno spriječilo. Al čuo sam da je ženska na kraju zadnje pjesme popila neku kanticu krvi, izbljuvala se po sebi, i onda su se spustili zastori, a publika je onak ostala wtf.

Imam 4 njihova albuma ali ih nisam previše slušao jer se skoro svaki zove nešto vapyrisme nekrosadisme vampyrie valpurgie.
[Vrh] Go down
Sponsored content





theatres des vampires Empty
PostajNaslov: Re: theatres des vampires   theatres des vampires Empty

[Vrh] Go down
 
theatres des vampires
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
met'l :: METAL :: Gothic/Orchestral/Symphonic-
Forum(o)Bir: